Hledáte jméno pro dítě? Přinášíme ta nejodvážnější

maminka-sni-810x506

Mnozí rodiče si přejí, aby jejich vytoužené dítě mělo i neobvyklé jméno. V Česku tak rychle zdomácněla například Nela, Gabriel, Nicol nebo Anita. Chcete ještě jiná, ještě neobvyklejší? Přinášíme je!

Winona, Zaira, Narcis, Xaver nebo Valerián – to vše jsou jména, která tady už dávno byla, a která jen těžko někoho zaujmou svou jedinečností.

Nejen podle deníku Mirror proto nastal čas najít ještě unikátnější názvy. Pravou studnicí nápadů se ukázaly být maminky z celého světa, které se v dotazníku svěřovaly se jmény svých potomků.

„Je jedinečné. Proto musí mít takové jméno“

Jedním z důvodů, který maminky uváděly pro vývěr netradičních jmen, bylo to, že jejich dítě je jedinečné a právě takové si zaslouží jméno.
Zazněl rovněž názor, že potomci s netradičním jménem nebudou mít problém se založením stránky na Facebooku.

Například Susan se pochlubila, že „na Facebooku našla jen tři zcela stejná jména, jaké dala svému dítěti“.

1. Trinity

„Má holčička se jmenuje Trinity. Důvod? Jsem z Kalifornie a bydlela jsem poblíž nádherné řeky stejného jména,“ svěřila se Linda.
Trinity však vešla ve známost také jako jaderný test, který USA uskutečnily v roce 1945. Pod stejným jménem je známá také profesionální zápasnice Stephanie Finochi.

Trinity_lake_California

Kalifornská řeka Trinity, která se vlévá do stejnojmenného jezera, je domovem mnoha lososů. Lindě naprosto učarovala. „Má krásná holčička se prostě nemohla jmenovat jinak,“ říká.

2. Solara

„V mládí jsem byla okouzlená knížkami ze série Marvel Nemesis (Rise of the Imperfects). Postava Solary se mi zalíbila vůbec nejvíce,“ líčí Adriana, proč zrovna své holčičce dala toto nezvyklé jméno.

3. Buffy

„Zamilovala jsem si seriál Buffy, přemožitelka upírů. A protože se má dcera narodila v květnu (v angličtině ‚May‘), nemohla se jmenovat jinak než Buffy May,“ říká maminka Charlotta Trinderová.

Buffy, alias Sarah Michelle Gellar, je americká herečka, která se je známá také díky filmům Tajemství loňského léta (1997), Velmi nebezpečné známosti (1999) či Scooby-Doo (2002, 2004).

4. Holden

Tentokrát to byl příběh z padesátých let minulého století spisovatele J. D. Salingera, který zaujal maminku Alicii.

„Hrdina příběhu Holden Caufield byl teenagerem, který se nechtěl spokojit s tím, jak ho vidí okolí. A takový by mohl být i můj syn – Holden,“ sdělila.


Ještě odvážnější jména
Hledáte ještě neobvyklejší názvy? Pak se podívejte například po složeninách a odvozeninách málo používaných jmen. Jedna ze čtenářek například doporučuje tato jména:

Pro holčičky:
1. Novalee Summer
2. Evelyn Rose
3. Liliana Emery
4. Aurora Summer
5. Solara Liliana

Pro chlapečky:
1. Aurelius Roman
2. Blake Emmett
3. Emerson Tobias
4. Austin Gabriel

„Má dvojčata se jmenují Evelyn Rose a Novalee Summer. Nic krásnějšího na světě neznám,“ píše nadšeně Victoria.


5. Keaton

Pamatujete si ještě na kapelu Boyzone? Právě její zpěvák, celým jménem Ronan Patrick John Keating, byl inspirací pro Lindu. Chlapečku dala jméno „Keaton“.

6. Lucipher

„Vím, že Lucipher je synonymum satana. Tohle jméno mám opravdu ale hodně ráda. Miluji, jak zní,“ říká majitelka rovněž nezvyklého jména Sneharika, která zároveň dodává, že je „věřící křešťanka“ a jménem Lucipher, které vybrala pro svého syna, nemyslí nic zlého.

7. Aries

„Můj nejmladší syn se jmenuje Aries,“ napsala Brittany. Jméno vybrala podle znamení ve zvěrokruhu. Aries totiž český znamená skopec.

8. Phoenix

Zvláštní jméno pro holčičku, nemyslíte? V češtině by šlo spíše o Fénixe, tedy chlapecké jméno, které by bylo inspirováno bájným tvorem, který vstal z popela. Holčička by zase mohla být „Fénixií“. Představivosti a nápadům se meze nekladou…

9. Ziva

Mnozí lidé netají svou náklonnost k nejrůznějším seriálům. Zatímco se s Buffy, krotitelkou upírů, vypořádala již jedna maminka, druhá se svěřila, že své dítě pojmenovala jako „Zivu“.
Ziva je přitom jednou z hlavních představitelek populárního seriálu NCIS, představovanou herečkou Cote de Pablo.

10. Alaric

Seriál Upíří deníky zase zanechal výraznou stopu v klanu Simony. Pro novorozence totiž jeho maminka vybrala jméno „Alaric“, a to právě podle jednoho z charakterů této slavné vampýří ságy.

Publikováno se souhlasem zpravodajského serveru Klaudia.cz

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.