Invaze na Ukrajinu: Děti se rodí v podzemních krytech během ostřelování

Dite_ukrajina

Během ruské invaze na Ukrajinu přišlo na svět miminko za rámusu padajících bomb na Kyjev. Další se narodilo ve sklepě ukrajinské městské nemocnice v Luhansku.

Také zde zdravotníci i maminka při porodu vnímali nejen raketový útok, ale také střelbu ruských jednotek.

Vše dopadlo dobře jen díky tomu, že se zaměstnancům nemocnice rychle podařilo vytvořit podzemní provizorní oddělení, kde byli v bezpečí před ostřelováním.

V suterénu porodnice se tak v polních podmínkách, které zdaleka nejsou takové, jaké si nový život zaslouží, nakonec ozval hlasitý pláč novorozence. “Byl to chlapeček,” uvedli zdravotníci na facebookových stránkách nemocnice.

woman-birth-kyiv-ukrain

Žena porodila v improvizovaném krytu. Zdroj: Starobilská multioborová nemocnice v Luhansku 

Jiná žena pak v Kyjevě porodila v úkrytu před ruskými bombami, protože invaze zasáhla hlavní město. I zde porod v provizorních podmínkách dopadl dobře.

“Mia” se narodila uprostřed chaosu a značného strachu, sdělili lékaři.

Hlavní město Kyjev patří mezi ukrajinská města, jejichž obyvatelé byli vyzváni, aby se ukryli pod zemí a nevstupovali do oken a na balkony, aby je nezasáhly střely.

Rusové před branami města

Britské ministerstvo obrany uvedlo, že “většina” ruských sil se nyní nachází asi jen pár desítek kilometrů od centra Kyjeva. Tamní představitelé však varovali také před pouličními boji.

Starosta města Vitalij Kličko, bývalá boxerská hvězda těžké váhy, uvedl, že uvnitř města působí “podvratné skupiny”. Varoval také, že “nepřítel bude útočit ze vzduchu”.

V noci na sobotu byl raketou zasažen obytný věžový dům.

Nela Hermannová