Policisté pátrají po čtyřleté dívence s blonďatými vlasy. Neviděli jste ji?

patrani

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po čtyřleté Marii Žiškové z Olomoucka. Dívku hledají od loňského prosince.

Marii může podle policistů ukrývat její otec spolu s jeho přítelkyní. Podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové otec na výzvy policie nereaguje.

“Podle dosud získaných informací a operativního šetření se pohřešovaná dívka se sedmačtyřicetiletým otcem a jeho o čtyři roky mladší přítelkyní pobývají pravděpodobně v okrese Příbram ve Středočeském kraji. S největší pravděpodobností jsou zřejmě na vesnici v soukromém ubytování, které opouštějí zřídka a s velkou opatrností z důvodu hrozícího odhalení jejich místa pobytu,” uvedla pro ČTK policejní mluvčí.

Otec pohřešované dívky Vladimír Žiška Zdroj: Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje - Přerov

Otec pohřešované dívky Vladimír Žiška
Zdroj: Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje – Přerov

Dívka mohla v nedávné době jet v tmavě šedém automobilu Volkswagen Passat s poznávací značkou 4M8 6943. Vůz má zadní tmavá skla.

Dívka je metr vysoká

Podle Miluše Zajícové je dívka vysoká asi metr, má štíhlou postavu. Rovné blond vlasy jí sahají pod lopatky. Má modré oči.

Kromě Marie Žiškové policisté usilovně hledají i jejího otce. “Muž má plnoštíhlou postavu, je vysoký 190 centimetrů a váží 125 kilogramů. Má kulatý obličej, modrošedé oči, silné rty a středně husté obočí. Tmavě hnědé, prošedivělé vlasy má krátké a rovné, střižené na ježka. Má výraznou čelní pleš. V minulosti nosil krátký plnovous, nyní je zřejmě oholen. Výrazným identifikačním znakem může být chybějící přední horní zub, doplnila mluvčí.

Případní svědci, kteří viděli některou z hledaných osob, se mohou hlásit na celostátní bezplatné lince 158, využít mohou také mobilního čísla 601 365 551.

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.