Na svět přišla rekordní devaterčata. Maminka jich očekávala “jen” sedm

malijkaa

Ženě ze západoafrického Mali se v úterý narodilo devět dětí. Lékaři přitom mamince původně oznámili, že čeká sedmerčata.

Těhotenství Halimy Cisséové fascinovalo Mali i nejvyšší patra tamní politiky. Když lékaři v březnu oznámili, že Cisséová potřebuje speciální péči, úřady jí zařídily převoz do nemocnice v Maroku, kde žena děti přivedla na svět císařským řezem.

Děti jsou v pořádku

Podle malijských úřadů je maminka i její potomci v pořádku.

“Novorozencům (pěti holčičkám a čtyřem chlapečkům) i matce se zatím daří dobře,” dodala malijská ministryně zdravotnictví Fanta Sibyová.

Očekávalo se, že Cisséová porodí sedm dětí. Tolik jich na ultrazvuku našli lékaři v Maroku i Mali, uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Devaterčata jsou velmi vzácná. Donošení takového počtu dětí často doprovází komplikace, které nezřídka znamenají, že se ne všechny plně vyvinou, píše agentura Reuters. Devět dětí na svět přivedla v roce 1971 žena v australském Sydney a v roce 1999 další rodička v Malajsii. Žádný z novorozenců však nepřežil.

V roce 2009 se Američance Nadye Sulemanové narodila císařským řezem osmerčata. Jednalo se o první případ v historii, kdy přežily všechny děti.

Nela Hermannová