Záhadné zmizení dítěte nevyřešeno. Policie odmítla, že by přihlásivší se muž byl ztraceným chlapcem

Foto: Pixabay.com

Záhadná událost, při níž se v USA ztratilo šestileté dítě, stále zůstává neobjasněna. Policie popřela tvrzení mladého Američana, který se vydával za pohřešovaného chlapce. Přinášíme detailní časovou linku případu.

Mladík, který se vydával za chlapce zmizelého před osmi lety, upoutal v Newportu ve státu Kentucky pozornost kolemjdoucí. Podle ní vypadal jako ztracený, navíc měl pohmožděnou tvář. Při policejním výslechu tvrdil, že utekl dvěma bělochům, kteří jej po sedm let drželi v zajetí v motelu v sousedním státu Ohio.

Zároveň tvrdil, že je Timmothy Pitzen, jehož zmizení ve státu Illinois před osmi lety vyvolalo velký rozruch. “Testy DNA ukázaly, že nejde o Timmothyho Pitzena,” uvedli však záhy američtí policisté na twitteru.

Stopy po Timmothym Pitzenovi zmizely ze světa v roce 2011. Šestiletý Tim, který se narodil v americkém státě Illinois, tehdy docházel do základní školy Greenman Elementary School. 11. května osudného roku se o něj staral otec James Pitzen, který jej v ranních hodinách osobně zavezl do školy. Záhy (mezi 8:10 a 8:15) se pro něj zastavila matka Amy Joan Marie Fry-Pitzen a s odvoláním na naléhavou rodinnou situaci jej vyzvedla.

S dítětem ještě týž den postupně navštívila zoologickou zahradu a vodní park. Následující den zavítali do dalšího zábavního resortu. Na pásce z bezpečnostní kamery zde byli identifikováni v 10:00.

Rodina Amy Joan Marie Fry-Pitzen, uprostřed pohřešovaný Timothy Pitzen. Zdroj: Magazín People

Rodina Amy Joan Marie Fry-Pitzen, uprostřed pohřešovaný Timothy Pitzen. Zdroj: Magazín People

“Jsme v bezpečí”

Následující den, 13. května, Amy Joan telefonuje mezi 12. a 13:30 několika členům své rodiny včetně matky a švagra. Ubezpečuje je, že je i s Timothym v bezpečí a že nejsou v ohrožení života.

Podle lokalizace telefonní linky stále zůstává ve státě Illinois, konkrétně v severozápadní části města Sterling. Timothy je na záznamu hovoru, který se vyšetřovatelům podařilo získat, slyšet v pozadí.

Říka, že má hlad. To jsou ostatně vůbec poslední slova Timothyho, která policisté slyšeli.

Večer v 7:25 odhalují záběry z bezpečnostní kamery, že je Amy Joan již sama v asi hodinu a čtvrt jízdy autem vzdáleném městě Winnebago.

V místním obchodě ze sítě Familly Dolar si kupuje propisku, poznámkový blok a obálku. O necelou hodinu později ji policisté dokázali vystopovat v nedaleké prodejně potravin. Opět je zcela sama.

Krátce před půlnocí se registruje v hotelu Rockford Inn v Rockfordu. Zde se předávkuje antihistaminiky a podřezává si žíly na zápěstích a krku.

Cesta Amy Joan Marie Fry-Pitzen po státě Illinois. Foto: Klaudia.cz s využitím Google Maps

Cesta Amy Joan Marie Fry-Pitzen po státě Illinois. Foto: Klaudia.cz s využitím Google Maps

Hotelová služba nalézá její tělo 14, května. Amy Joan se v dopise na rozloučenou omlouvá za nepořádek, který způsobila a dodává, že Timothy nebude nikdy nalezen. Doplňuje, že je však v naprostém bezpečí s lidmi, kteří se o něj postarají.

Výsledky vyšetřování

Podle policistů byla na noži, kterým se zabila Amy Joan, pouze její krev. “Znepokojující množství” krve, které byly nalezeno v jejím autě, jak vzápětí dodali vyšetřovatelé, ale patřilo jejímu synovi.

Další vyšetřování odhalilo, že vůz byl na nějaký čas zaparkován v travnatém pásu u dálnice. K vyřešení případu to však nevedlo. A nepomohlo ani o dva roky pozdější nález telefonu u dálnice, který patřil Amy Joan.

Příbuzní jsou rozčarováni

Timmothyho příbuzní před novináři uvedli, že je rodina z nejnovějších událostí zničená. “Je to zničující. Jakoby ten den znovu a znovu ožíval. Timmothyho otec je zničený,” prohlásila teta Kara Jacobsová.

Za Timmothyho se podle newportské policie vydával Brian Rini. Třiadvacetiletého muže propustili před měsícem z vězení v Ohiu. Odseděl si zde roční trest za vloupání do domu a vandalismus. Úřady neuvedly, zda Riniho neobviní, ani jaké měl Rini pro své jednání motivy.

“Nezapomněli jsme a nezapomeneme na Timmothyho a doufáme, že se jednoho dne zase shledá se svou rodinou. Bohužel, tento den nebude dnes,” dodal mluvčí FBI Timothy Beam.

Policie ve městě Aurora, v níž se Timothy narodil, již v uplynulých letech obdržela tisíce tipů ohledně jeho zmizení. Žádné ale dosud nevedly k objasnění případu. “Vždy se obáváme, že se vyskytnou napodobovatelé, a to hlavně u případů, které budí tak velkou celostátní pozornost,” dokončil policejní seržant Bill Rowley.

Nela Hermannová

Po studiu na Jihočeské univerzitě se ve volných dnech zabývám problematikou zdravé výživy.