Pravda, nebo lež? Kojící ženě mělo zmodrat mateřské mléko, důvod vás překvapí

Zdroj: Pixabay.com

Kojící žena popsala unikátní změnu zbarvení mateřského mléka. Z původního běžného zbarvení připomínající slonovou kost je po očkování její dcery namodralé.

Jody Fisher z britského Birminghamu, která je dnes matkou čtyř dětí, sdělila, že její mléko změnilo barvu kvůli očkování její dcery.

“Moje tělo produkuje protilátky, protože si myslí, že je moje dcera nemocná chorobami, proti kterým byla očkována,” sdělila.

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

“Nancy byla očkována v uterý odpoledne, den předtím dostala mléko normální barvy, modré mléko je ze dneška – dva dny po očkování. Když dceru kojím, její sliny posílají signál mému tělu k výrobě mléka se specifickými protilátkami,” myslí si Nancy.

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

Příspěvek má tisíce sdílení

Fotografie mateřského mléka, které Jody sdílela na sociálních sítích, se staly virálními. Sdílí je tisíce lidí.

Post již zaznamenal více než 12 000 liků, 8000 sdílení a více než 4300 komentářů.

Jody na spekulace, že změna barvy jejího mléka pochází z jídla, odpověděla, že její mléko vždy zmodrá, když je Nancy nemocná.

„Barva mého mléka nemá souvislost s tím, co jsem jedla, neměla jsem nic uměle barveného, žádné speciální dietetické doplňky, ani žádnou zeleninu,“ dodala Jody.

“Mé mléko nikdy nebylo modré, když byla v Nancy v pořádku,” dokončila.

Eliška Hermannová

Dlouhodobě se zabývám zdravovědou a vůbec účinky všemožných bylinek, které se snažím popularizovat. Základy k této práci, která mne velmi baví, jsem získala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.