V nové školce děti i přenocují. V novovstavbě mají i vířivku a saunu

Foto: Pixabay.com

Jihlava bude mít od září první mateřskou školu, ve které budou děti moct i přenocovat. Větší část ze 100 míst bude po dohodě s městem vyhrazena pro jihlavského výrobce autodílů Bosch Diesel.

Zájem o nové zařízení mají také zaměstnanci nemocnice, kteří pracují ve směnném provozu, řekl v pátek radní Daniel Škarka (Fórum Jihlava).

Stavba školky se čtyřmi třídami v lokalitě Na Dolech stála 84 milionů korun, město na ni dostalo 31,5 milionu Kč z evropského programu IROP. Do zkušebního provozu bude školka uvedena v červenci, děti do ní začnou chodit počátkem září. Pro jejich přenocování bude vybavena jedna třída.

:. Krásná kuchyňka udělá radost nejedné malé hospodyňce. Více informací zde.

V novostavbě je i místnost s vířivkou a saunou. U školky je rovněž velká zahrada s hřištěm.

“Budova školy je navíc navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití moderních technologií.”

Alena Kottová, městský odbor rozvoje

Školné je stejné jako u podobných zařízení

Rodiče dětí navštěvujících novou školku budou platit stejné školné jako u ostatních městských školek, které je 550 korun měsíčně. Pro třídu s internátním provozem je školné stanoveno na 1000 korun měsíčně, uvedla Aneta Hrdličková z radnice.

Bosch Diesel s přibližně 5000 pracovníky v Jihlavě vyrábí díly pro naftové motory aut. Zástupci Jihlavy podepsali s firmou smlouvu o spolupráci týkající se předškolního vzdělávání v roce 2016. Bosch slíbil poskytovat městu příspěvek, v nové školce tak bude mít vyhrazených až 75 míst.

Po školní rok 2019/2020 dostalo město 700 žádostí o umístění do mateřských škol. Děti, jimž budou v září alespoň tři roky, byly podle údajů radnice přijaty. Místo nevyšlo na 110 dětí mladších tří let.

Nela Hermannová

Po studiu na Jihočeské univerzitě se ve volných dnech zabývám problematikou zdravé výživy.