Ve vsi se rodí jen dívky. Starosta už za porod chlapce slíbil odměnu

Omezte kontakt dítěte s ftaláty. Vybírejte pouze hračky ověřených známých výrobců, snažte se vyhnout levným "neznačkovým" produktům. Foto: Pixabay

Už devět let se zde nenarodil žádný chlapec. Polská venice Miejsce Odrzańskie se tak vymyká všem regionálním statistikám, které praví, že Polky rodí více chlapců než děvčat.

Například předloni přivedly na svět 207 000 chlapců ke 196 000 děvčatům.

Starosta vesnice má jak jinak také dvě dcery. “Aktuálně je u nás reportérka z New York Times a zajímala se o nás novinářka z Global News z Kanady,” řekl starosta Rajmund Frischko internetovému deníku Natemat.pl.

O polské vsi, které obestírá statistická záhada, už informovala také britská média či americký týdeník Newsweek. Informace médií dokonce probudily zájem vědců, toužících záhadě přijít na kloub.

Za chlapce slíbil odměnu

Starost doufá, že se v souvislosti s odměnou, kterou slíbil ženě ze zdejší vsi, jež přivede na svět chlapce, přihlásí také firmy a takovou ženu samy obdarují.

Sám chce rodičům novorozeného chlapce darovat něco, co “udělá radost jak rodičům, tak chlapci, který se narodí,” dodal s tím, že blíže dar zatím upřesnit nechce.

Poměry ve vsi dokonale nastiňuje dobrovolná hasičská jednotka, ve které převládají hasičky.

Jaké zboží maminky nejčastěji nakupují?

Podobně je tomu v juniorském hasičském týmu, kde na osm chlapců připadá 24 děvčat. A samozřejmě náčelník hasičů má také dvě dcery.

“Chlapec, co se narodil před devíti lety, se odstěhoval. Nejmladšímu ze zdejších kluků, který se tady narodil, je dvanáct. Je to trošku směšné, ale nikdy jsme v tom neviděli žádnou senzaci,” řekla internetovému deníku jedna z místních obyvatelek.

“Těžko tomu uvěřit, ale taky má dvě dcery, uvedl pisatel portálu Natemat.pl.

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.