Tyto dárky partnerkám a partnerům nedávejte. Které považují za nejhorší?

Zdroj: Pixabay.com

Čistící prostředky, například mop, nebo toaletní prkénko zařadili Britové mezi nejhorší dárky, které dostali na Vánoce. 

Podle některých obdarovaných navíc bylo jasné, že dárek byl koupený na poslední chvíli. Někteří z nich si totiž pod stromečkem rozbalili ještě hračku z menu od McDonalds, jiní dostali pytlík rýže. Průzkum firmy Beaverbrooks zveřejnil deník The Sun.

Vůbec nejvíce nenáviděné dárky jsou podle Britů mop, lžíce na boty a vysavač. Neoblíbené je také toaletní prkénko, osvěžovač vzduchu, kleštičky na nehty i čajové sáčky.

Ženy jsou upřímnější než muži, vyplynulo dále z průzkumu. Daleko častěji než oni totiž svému partnerovi řeknou, že se s dárkem trefil vedle.

Ve většině případů si přejí dovolenou, a to v 87 procentech případů. Chtějí také náhrdelník nebo květiny (81 procent). Na 80 procent žen si přeje prsten (v anketě bylo možné uvádět více možnosti).

Oblečení ženám nekupujte

Pozor by si měli muži dávat i na oblečení, boty a spodní prádlo, které by chtěli případně koupit ženám. Těmito dárky se totiž jen málokdy strefí do vkusu partnerky. Každá dvacátá dotázaná tak uvedla, že se to jejímu partnerovi nikdy nepodaří.

Více než polovina žen by se rozlobila, kdyby pod stromečkem našla čistící prostředky, téměř 49 procent z nich nechce dostat kurz vaření a třetině žen se nebude líbit doplněk nebo příslušenství k vozu.

Little-bird-told-me-houpaci-kun-jasper-b

Úžasný dárek pro děti: Little Bird Told Me jezdecký houpací kůň Jasper

Muži chtějí auta

Většina mužů, až 80 procent, si přeje dovolenou. Tři čtvrtiny z nich pak chtějí nové auto. Spokojili by se také spokojily s čokoládou. Většina (73 procent) chce spíše peníze než dárek.

Nechtějí pak dárky spojené s cvičením – 35 procent by nechtělo celoroční vstup do posilovny a dalších 25 procent by rozzlobilo cvičební vybavení.

Jan Bedinka