Rodiče šokoval záznam z ultrazvuku. Dvojčata na něm spolu boxují

Foto: Pixabay.com

Rivalita mezi dětmi, která se projevuje už v děloze? Alespoň tak vypadá záznam z ultrazvuku, na kterém spolu dvojčata “boxují”.

Video zápasících dvojčat, sester, bylo natočeno v Číně. Záhy po zveřejnění se stalo hitem – získalo na 2,5 milionů fanoušků.

Zvláštností na dvojčatech, která se nakonec narodila zcela zdravá, bylo, že sdílela jedinou placentu a plodový obal. Podle odborníků jde o výjimečný stav, který je pro správný vývoj dětí značně rizikový. Vyskytuje se asi u jednoho z 60 000 těhotenství.

Video zápasících dvojčat pořídil jejich otec, který jej nakonec zveřejnil na internetu. Záznam pochází z doby, kdy byla žena ve čtvrtém měsíci těhotenství.

Na svět císařským řezem

Sestry přišly na svět letos v dubnu. Personálu ze Všeobecné nemocnici Ningxia Medical University však přivodily perné chvíle. Během očekávaného porodu totiž tepová frekvence jednoho z dětí výrazně poklesla.

Zápasící dvojčata na snímku z ultrazvuku

Zápasící dvojčata na snímku z ultrazvuku

Lékaři proto museli přikročit k nouzovému císařskému řezu. Ukázalo se přitom, že zdravotní obtíže jedné ze sester měla na svědomí zamotaná pupeční šňůra.

Maminka dnes své děti podle deníku The Sun přezdívá jako “Třešničku” a “Jahůdku”. A to podle plodů, které má nejraději.

Eliška Hermannová

Dlouhodobě se zabývám zdravovědou a vůbec účinky všemožných bylinek, které se snažím popularizovat. Základy k této práci, která mne velmi baví, jsem získala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.