Policisté pořádají sbírku pro otce nenarozeného dítěte. Jeho matka leží ve stavu mozkové smrti v nemocnici v Brně

Foto: Pixabay.com

Policejní odborový svaz a krajská policie na Vysočině pořádá sbírku pro třebíčského policistu. Jeho manželka se nachází v brněnské nemocnici v mozkové smrti.

Lékaři se snaží zachránit její nenarozené dítě.

Sbírku zahájil Nezávislý odborový svaz Policie ČR (NOS PČR) spolu s krajskou policií od 1. června. Lidé do ní mohou přispívat do 31. července.

U ženy, která v sobě nosí dítě, potvrdili lékaři mozkovou smrt v jejím 16. týdnu těhotenství.

Na přístrojích ji chtějí při životě udržet nejméně do 24. týdne těhotenství. Potvrdil to její manžel Vojtěch Votava.

Lékaři: Dítě je zdravé

Podle lékařů se zatím těhotenství odehrává dobře. Děťátko je nyní v pořádku a podle odborníků je životaschopné. Manželský pár má již syna.

U ženy se onemocnění projevilo v průběhu jejího prvního těhotenství v roce 2016. Po vyšetření u ní lékaři objevili výdutě v mozku. Ty byly rovněž příčinou epileptických záchvatů, které se u ní od té doby objevovaly.

Zdravý chlapeček se nakonec narodil po těžkém porodu, který provázely komplikace. Žena se léčila díky radiační terapii gama nožem. Po dvou letech jí odborníci dovolili opět otěhotnět.

Podle jejího manžela tím byla “nadšená”. “Vždy si přála mít velkou rodinu,” dodal Vojtěch Votava.

Z bezvědomí se žena již neprobrala

Na epileptické záchvaty své ženy byl policista podle svých slov již připravený. U své ženy již několik v průběhu času zažil.

Nedávno ji však po noční službě našel ležet v bezvědomí na zemi. Žena se však neprobírala. Ve voze rychlé záchranné služby, který ji převážel do nemocnice v Třebíči, se její stav dále zhoršil.

V nemocnici v Brně, kam byla převezena vrtulníkem, již lékaři po komplexním vyšetření konstatovali mozkovou smrt.

Lidé mohou rodině Vojtěcha Votavy přispívat na účet 4200555535/6800. Organizace NOS PČR ale pořádá několik sbírek, je proto nutné uvést také variabilní symbol, který je u Vojtěcha Votavy 326027.

Eliška Hermannová

Dlouhodobě se zabývám zdravovědou a vůbec účinky všemožných bylinek, které se snažím popularizovat. Základy k této práci, která mne velmi baví, jsem získala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.