Expertka: Do 6 měsíců věku nepotřebují děti nic více než mateřské mléko

Foto: Pixabay.com

Experti na kojení se shodují, že dětem do šesti měsíců věku stačí k výživě jen mateřské mléko.

Tuto stravu poté doporučují doplnit vhodnými příkrmy. Sdělily to již dříve Anna Mydlilová z Národního laktačního centra spolu s Evou Kudlovou, která působí na 1. lékařské fakultě UK.

Podle obou žen má kojení nesporné výhody jak pro matku, tak pro její dítě. Zatímco ženu chrání před rizikem vzniku rakoviny prsu a infarktu, u dětí snižuje výskyt cukrovky a obezity.

Ke stejnému názoru ohledně kojení a prospěšnosti pro dítě se přiklánějí také odborníci ze světové zdravotnické organizace WHO. Tamní experti doporučují zahájit kojení do první hodiny po porodu.

Jaké zboží maminky nejčastěji nakupují?

Podle Mydlilové naneštěstí ale celosvětově platí, že většina dětí není po porodu do jedné hodiny krmena mateřským mlékem. “Jsou tak vystaveny vyššímu riziku úmrtí a nemocí,” domnívá se.

V České republice podle loňských statistik kojí své dítě na 95 procent žen. Po první roce je to však už jen 15 procent maminek.

Čím více vypijí, tím více se jej vytvoří

Podle pediatričky Evy Kudlové, která se zabývala studiem příjmu mateřského mléka několikaměsíčními dětmi, se nemá příjem mateřského mléka omezovat ani po 6. měsíci věku novorozence.

Doporučuje spíše přidávat příkrmy do pauzy mezi kojení.

Podle odborníků pak platí, že čím více mléka dítě vypije, tím více se jej ženám vytvoří.

Exkluzivní průzkum: Jak se české maminky staví ke kojení?

Lékaři podle nejnovějších výzkumů soudí, že příjem mateřského mléka má vliv například na rozvoj dětského imunitního systému. Snižuje také riziko výskytu průjmových onemocnění, zápalu plic, leukemie, Crohnovy choroby nebo nebezpečný zánět střev, při němž odumírá střevní sliznice.

Kojení dle expertů rovněž snižuje riziko úmrtí u této nemoci postihující zejména nedonošené děti o 77 procent. O 26 procent snižuje riziko nadváhy a obezity, o 35 procent budoucí cukrovky.

Kojení je navíc ekologické, dodávají vědci. Výroba umělé výživy a produkce obalů jsou podle environmentalistů i zbytečnou ekologickou zátěží, která poškozuje životní prostředí.

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.