Tipy na vánoční dárky (1. díl): Překvapení pro tuze hodné děti

FB_post_klau

Byly vaše děti po celý rok hodné a nyní se už pomalinku začínají poptávat po dárcích, které jim chcete přinést pod stromeček? Máme pro vás několik tipů, které jim zaručeně udělají radost.

Houpity houpy, překrásní koníčci

Nadpis odstavce předznamenává, že se v tomto oddíle budeme věnovat pouze dětským koníkům, ale není tomu tak. Třebaže vypadají podobně jako jejich řehtající “kolegové”, také pohádkoví jednorožci se již zabydleli v nejedné domácnosti a umějí potěšit každé děťátko. K dispozici jsou v menší i větší velikosti a jsou tak vhodným dárkem i pro odrostlejší děti (od 9 a 12 měsíců věku).

Celeste
Little Bird Told Me houpací jednorožec Celeste a pohádkový zajíček Fae, 9m+

Britská značka Little Bird Told Me, která stojí za pečlivým návrhem a zpracováním těchto hraček, je známá příkladnou výrobní kvalitou, již svým produtkům věnuje. Její překrásná do sebemenšího detailu provedená ručně šitá zvířata slouží dětem řadu let bez poškození.

LBTM

Little Bird Told Me houpací kůň Biscuit a myška Skip, 9m+

Pozor si jen dávejte na menší hračky, které houpací koníky a jednorožce doprovázejí. Například jednorožec Celeste má v boční kapsičce roztomilého pohádkového zajíčka jménem Fae, se kterým si děti mohou hrát i samostatně.

Z naší zkušenosti známe případ, kdy zajíčka ztratila holčička z nedovřeného batůžku při hradní prohlídce v Týnci nad Sázavou. Další podobná hračka, tentokrát malý kamarád jednorožce Moonbeama známý jako medvídek Rae, vypadl z okna při cestě vlakem z Brna do Prahy. Dohledání těchto hraček je pak velmi těžké a není v možnostech ani pohádkového jednorožce …  Naštěstí je již lze ke koníkům a jednorožcům snadno dokoupit.

Domečky, které dětem vypráví bohatý příběh

Zasněte se a zkuste se vrátit do svých dětských let, když vám byly čtyři, pět či šest let. Co jste si nejvíce přáli?

Třeba to bylo jako u nás – mít svůj pohádkový domeček, který jsme si mohli přizpůsobit podle svých přání a prožívat s jeho obyvateli a obyvatelkami ty nejkouzelnější příběhy. Pro děti je dnes na výběr z celé řady herních světů, které jsou plné tajných skrýší, otevíratelných dvířek, kuchyněk, postaviček i nádherně zpracovaných kulis.

Happyland

Early Learning Centre růžová chaloupka se stromem Happyland

Například v takovém stromovém domě se mohou děti vydat na jeho větve a prozkoumávat všechna jeho zákoutí. Dodejme, že jej obývá lesní vílí maminka, skřítek a malé vílí miminko. Pod otevírací korunou stromu se skrývá jejich pokojíček…

Kluky pak vždy nadchne pravá pirátská loď! Spolu se čtyřmi figurkami pirátů mohou prozkoumat kajutu, řídící můstek i vězení a s pomocí mapy na stolku najdou poklad skrytý v červené truhle.

LoďEarly Learning Centre pirátská loď Happyland

Kočárky nikdy neomrzí

Pamatujete, jak jsme jako malé vozily po dvorku za domem panenky? I když jsou před dnešními dětmi jiné výzvy k prozkoumání (třeba hry na tabletu a mobilním telefonu), kočárky stále hrají prim.

KočárekJanod dřevěný kočárek Mademoiselle pro panenky

Zvláště tehdy, když jde o překrásně zpracované dřevěné výrobky, ve kterých si holčičky mohou vozit ty nejkrásnější panenky. Například tuto:

KalooKaloo něžná panenka Emma

Houká vláček, motoráček

Dřevěná vláčkodráha, která obsahuje jízdní soupravu s vagónky, probudí k životu v dětském pokoji úžasný svět vláčků za příznivou cenu.

Sada obsahuje různá vozidla, budovy, stromy, nemluvě samozřejmě o kolejových vozidlech! Kolem železničních kolejí čekají na svezení lidé, kteří celému tomuto kolejovému světu vdechují tu správnou a jedinečnou atmosféru.

Vláčkodráha

Vláčko-dráha průmyslový park

Na výběr je jak z nepříliš drahých herních sad, které neobsahují tolik prvků, tak z těch, které peněženku zatíží o něco více, po kterých vláčky i s vagónky musejí šplhat do patra!

Eliška Hermannová

Po studiu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích záhy začala pracovat v médiích. Nyní se věnuje práci se sociálními médii a produktové fotografii. Ve volném čase se zabývá recenzemi herních produktů a snaží se poukazovat na jejich přednosti i případné zápory.