Lékařka v důchodu otěhotněla. V 67 letech a přirozeným způsobem

Foto: Pixabay.com

Šedesátisedmiletá Číňanka, která dříve pracovala jako lékařka, přivedla koncem října na svět dítě o hmotnosti 2,56 kilogramu.

Podle deníku CNN se tak pravděpodobně stala vůbec nejstarší Číňankou, která se v pokročilém věku bude starat o vlastního novorozence.

Dítě se podle mluvčí nemocnice Zaozhuang Maternity and Child Health Hospital narodilo po přirozeném početí. Žena dříve v téže nemocnici pracovala.

Bez názvoou

67letá Číňanka porodila po přirozeném oplodnění.

Narodilo se císařem

Dítě přišlo na svět císařským řezem. “Matka byla v pokročilém věku, měla také řadu zdravotních komplikací,” sdělil ošetřující lékař Liu Wencheng,

Wencheng dodal, že při císařském řezu zjistili zdravotníci překvapivou věc – vaječníky ženy vizuálně připomínaly ty, které mívají čtyřicetileté ženy. “Nebyly zmenšené podobně, jako se to děje u šedesátiletých žen. To nejspíše vysvětluje, proč se dítě podařilo počít přirozenou cestou,” doplnil lékař.

Little-Bird-Told-Me-tahaci-jednorozec-Celeste-eUdělejte svým dětem radost. Třeba úžasným jednorožcem Celeste na kolečkách!

Rodička byla i s dítětem po porodu transportována na jednotku intenzivní péče. Nyní je podle zdravotníků již matka v pořádku. Stav novorozence lékaři blíže nekomentovali.

Jisté je zatím jeho jméno – Tianci. Podle rodičů, kteří již mají dvě dospělé děti, to znamená “dar z nebes”.

Nejstarší dosavadní Číňankou, která porodila dítě, byla žena ve věku 64 let. Novorozence přivedla na svět v roce 2016.

Vůbec nejstarší rodičkou se stala Indka Erramatti Mangayamma, která je matkou dvojčat. Otěhotněla po umělém oplodnění.

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.