Jste těhotná? Pět příznaků, které napoví i bez testu

Zdroj: Pixabay.com

Nedostala jste v očekávaném období menstruaci? Možná jste těhotná. Jakých pět příznaků by vám to kromě testu mohlo také potvrdit? Podívejte se na ně spolu s námi:

1. Chodíte častěji do koupelny

Nutkání k častému močení je jedním z prvních příznaků těhotenství. Stává se to kvůli hormonálním změnám, kterým prochází vaše tělo. Zvětšuje se také děloha, která může tlačit na močový měchýř.

2. Pachy a vůně vnímáte zcela jinak

Vůně parfému, který jste dříve s oblibou používala, vám nyní vadí. Také vaše návštěvy v kuchyni mohou skončit zcela jinak, než byste si přála – rychlým útěkem do koupelny kvůli náhlému pocitu nevolnosti.

Příčinou jsou zvyšující se úrovně hCG hormonu a progesteronu, který je zodpovědný nejen za zjitřené čichové smysly.

Proč se počínající těhotenství tak projevuje na zvýšené citlivosti čichových a také chuťových buněk? Podle některých vědců jde o prastarý vývojový obranný mechanismus, kterým se tělo nastávající maminky chrání před příjmem nežádoucích nebo dokonce závadných potravin a podporuje tak zdravý vývoj plodu.

Summer-Infant-Roztomile-jehnatko-s-melodiemi-a-zvuky-materskeho-luna-02

 

Summer Infant jehňátko s melodiemi a zvuky mateřského lůna: pokojte a utište své děťátko s tímto roztomilým chundelatým jehňátkem, které mu pomůže lépe a rychleji usnout!

Bizarní sny

Zatímco každý z nás mívá občas zvláštní sny, těhotenství může přinést řadu opravdu podivných vizí s celkem železnou pravidelností. Pokud jste tedy začala mít extrémně živé a neobvyklé sny, nenechejte se tím vystrašit. Pro nastávající maminku jsou docela běžné.

Zvětšují se vám prsa

Vaše ňadra jsou stále větší. A není to jen váš pocit – už si toho všiml i váš partner. Nepochybný příznak toho, že se vaše tělo začíná připravovat na příchod nového člena rodiny.

Jste vyčerpaná

Cítíte se unavená, vyčerpaná a neustále ospalá – jako po maratónském běhu? Pokud stále postrádáte příchod pravidelné menstruace, může být jedním z vysvětlení to, že ve vašem lůně roste nový život.

Tereza Pavlíčková

Dlouhodobě se zabývám tématy týkajících se zdraví. Má práce je i mým koníčkem - pracuji v biotechnologické laboratoři, která se věnuje sekvenování vzorků DNA.